Lilu.lt geras Blog'as

Renkamės maitinimo liemenėlę - į ką atkreipti dėmesį?

Liepos 17, 2013
Specialiai Mamytėms

Pateikiame keletą maitinimo liemenėlių gamintojų rekomendacijų, į kurias verta atkreipti dėmesį renkantis maitinimo liemenėlę.

 

Laukiantis kūdikio moters krūtys tampa jautresnės išoriniams dirgikliams. Medžiaga, iš kurios pasiūtas apatinis rūbas, taip pat gali dirginti. Todėl patariama tokiu metu ieškoti ir rinktis liemenėles iš natūralių medžiagų.

Liemenėlės kaušeliai turėtų būti iš natūralaus pluošto – medvilnės arba bambuko. Jei liemenėlės viršus dengtas kitokia medžiaga, bent jau jos pamušalas turėtų būti natūralaus pluošto.

Bambukas itin gerai apsaugo nuo bakterijų, be to, 4 kartus geriau sugeria drėgmę nei medvilnė, taip pat yra pralaidus orui, todėl kūnas gali laisvai kvėpuoti. Ruošiant bambuko audinį žindymui skirtoms liemenėlėms, jis nėra balinamas ar kitaip chemiškai veikiamas, todėl negalėtų sukelti jokių alerginių reakcijų. Bambuko audinys tamprus, puikiai prisitaiko prie pakitusių moters formų, tinkamai prilaiko krūtis.

Galima būtų įsigyti skirtingas liemenėles laukimo periodui ir maitinimui. Nėščiosioms skirtos liemenėlės iš pažiūros panašios į liemenėles maitinančioms mamoms. Pastarosios skiriasi tuo, jog yra pritaikytos patogiai žindyti mažylį (lengviau atsisega, platesnės petnešos, kaušeliai – iš medžiagos, gerai sugeriančios skysčius).

Besilaukiančioms ir maitinančioms mamoms skirtos liemenėlės yra iš natūralaus pluošto, jų petnešėlės – platesnės. Šie apatiniai paprastai patogiau atsisega: ne nugaroje, bet priekyje, per vidurį, taip pat dažnai galima patogiai nusegti petnešėles. Visa tai – palengvinimas jaunai mamai, kuri bet kada ir bet kur gali patogiau atsisegti liemenėlę ir pamaitinti kūdikį.

Nėštumo metu numatyti, kiek padidės krūtys po gimdymo - neįmanoma, todėl rekomenduojama įsigyti tik 1-2 liemenėles iš anksto, vėliau papildomai įsigyti reikiamo modelio ir dydžio.

Patariama įsigyti liemenėlę su 3-4 eilių užsegimu, platesnėmis petnešėlėmis, kad pradėjus plėstis krūtinės ląstai liemenėlė per daug neapspaustų kūno ir moteris nesijaustų nepatogiai.

Liemenėlės žindymui įsigyjamos atsižvelgiant į laktacijos periodus, nes kinta krūtų dydis. Ruošiantis žindymui rekomenduojama orientuotis ne į liemenėlių skaičių, bet į laktacijos laikotarpius, kada praverstų turėti naujo modelio ir dydžio liemenėles.

24 valandas dėvėti liemenėlę yra žalinga. Ypač miegant su liemenėle naktį, sutrikdoma limfotaka. Gulint krūtys įgauna kitą formą, o naktį dėvima liemenėlė krūtis papildomai suspaudžia. Ši taisyklė galioja ne tik nėštumo ir žindymo metu, bet ir įprastais moters gyvenimo etapais.

 

 

Visos maitinimo liemenėlės

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą