Lilu.lt geras Blog'as

Liemenėlės maitinančioms mamoms

Birželio 19, 2013
Specialiai Mamytėms

Pirmoji maitinimo liemenėlė pasirodė 1943 metais, kuomet Albertui A. Glasseriui buvo suteiktas patentas. Po Antrojo pasaulinio karo, didėjantis gimstamumas paskatino maitinimo liemenėlių plitimą rinkoje. O šiais laikais ją turėti bei dėvėti jau yra būtinybė.

Maitinimo liemenėlė yra speciali liemenėlė, suteikianti papildomą paramą moters krūtinei kūdikio žindymo metu ir leidžianti šį procesą atlikti patogiai bei lengvai. Liemenėlės priekyje yra specialūs atsegami kaušeliai, todėl drabužio nereikia nusiiminėti kiekvieną kartą maitinant kūdikį.

Visos šio tipo liemenėlės sukurtos tam, kad mama galėtų laikyti savo kūdikį ir tuo pačiu metu jį maitinti, naudojant minimalias pastangas. Liemenėlė pritaikyta prilaikyti krūtinę, tuo pačiu metu leidžia kūdikiui lengvai apčiuopti krūties spenelį.

Moters krūtys nėštumo metu sparčiai auga, todėl gali prireikti vienu ar dviem dydžiais didesnės liemenėlės. Prasidėjus žindymo laikotarpiui, dydis taip pat padidėja, taip pat krūtys kartais ar net dažnai tampa labai jautrios, todėl tinkama liemenėlė yra būtinybė moters komfortui.

Mamoms derėtų rinktis maitinimo liemenėlę, kuri suteiktų paramą krūtinei iš šonų bei apačios. Tvirtumui palaikyti, jos paprastai turi tris/keturias kilpelių susegimo pozicijas nugaroje. Kadangi moters krūtinėje maitinimo laikotarpiu kinta pieno kiekis, tuo pačiu kinta ir krūties dydis, todėl rekomenduojama rinktis minkšto kaušelio liemenėlę, siūtą iš medvilnės ar medvilnės ir elastingos medžiagos mišinio, kuris lengvai prisitaikys prie kintančio krūtinės dydžio.

Maitinimo liemenėlė yra labai praktiška, sukurti pilni kaušeliai iš patogaus ir jaukaus audinio užtikrina komfortą krūtų didėjimo ir mažėjimo metu. Storesnės nei įprastų liemenėlių petnešos skirtos labiau prilaikyti padidėjusias mamos krūtis.

Rasti tinkamą maitinimo liemenėlę kartais gali būti sunku. Daugelis moterų dėvi klaidingo dydžio liemenėlę, todėl Lilu.lt siūlo renkantis kreiptis į specialistus. Tačiau, jeigu to daryti nenorite, kaip išsirinkti patogią, Jums skirtą liemenėlę, galite rasti čia:

http://www.lilu.lt/lt/blogas/naudingi-skaitiniai/kaip-issirinkti-tinkama-liemenele/

Tik nepamirškite, kad kaušelis turėtų būti iš minkšto ir tampraus audinio, o užsegimo nugaroje pozicijų – daugiau nei įprastoje liemenėlėje.

Siekiant palengvinti maitinimo procesą, išvengti pritvinkusių krūtų ar kitų komplikacijų, būtina dėvėti tinkamą paramą teikiančią ir Jūsų krūtims pritaikytą liemenėlę. Kai moteris nešioja per siaurą liemenėlę, jos pieno pasiūla gali būti sumažinta, bei gali užsikimšti pieno latakai ar išsivystyti labai skausminga infekcija, vadinama mastitu.

Mažą krūtinę turinčios moterys gali pačios nuspręsti, ar dėvėti maitinimo liemenėlę ar ne. Jeigu moterys nusprendžia, jog su liemenėlėmis nepatogu, Lilu.lt siūlo rinktis praktiškus maitinimo marškinėlius, kurie Jūsų niekada nevaržys bei suteiks reikiamą komfortą.

Lilu.lt rekomenduoja rinktis maitinimo liemenėles, kurios kaušeliai yra tamprūs, minkšto audinio, patogūs. Niekada nedėvėkite per mažos ir neįpareigokite savo krūtinės kokiu nors būdu trikdyti pieno srautą. Siūlome dėvėti liemenėlę, kurios sudėtis yra 100 procentų medvilnė, medvilnės su lykra arba kitas tamprus audinys. Liemenėlės naktį dėvėti nebūtina, geriau rinkitės laisvesnius (tam pritaikytus) marškinėlius ar naktinukus.

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą