Lilu.lt geras Blog'as

Kūdikio žindymo pradžia

Spalio 17, 2013
Specialiai Mamytėms

Turite mažą kūdikėlį, kurį reikia maitinti krūtimi? Jaučiate diskomfortą? Skausmą? ir pan.? Žinoma, neįmanoma šių trūkumų visiškai panaikinti, tačiau žindymas yra nuostabus dalykas, suteikiantis naudą jūsų vaikeliui, todėl per anksti nepasiduokite.

Naujagimio atsiradimas moterį verčia įgauti naujų įgūdžių, tuo metu, rodos, gyvenimas apvirsta aukštyn kojom. Taigi norime pasidalinti dažniausiai medicinos darbuotojų ir žindymo mokyklėlių ekspertų pateikiamais patarimais, ką reikėtų daryti, kad žindymo procesas būtų kuo paprastesnis.

1. Surinkite informaciją.

Nelaukite, kol gims kūdikis, kad galėtumėte tik tuomet sužinoti, kas yra maitinimo procesas. Po gimdymo būsite nusilpus, norėsite poilsio. Taigi pasiskaitykite apie maitinimą, galite lankyti maitinančių mamų klubą, pasikalbėti su mama, kuri tikrai sėkmingai tai darė ir su jumis.

2. Pradėkite kuo anksčiau.

Kūdikio laikymas prie savęs iš karto po gimimo gali padėti, todėl glauskite savo vaikelį prie savęs kaip įmanoma greičiau ir taip pat bandykite atlikti maitinimo procesą. Kūdikio pojūčiai – jų matymas, klausa, prisilietimai, kvapas – yra padidėję pirmoje valandoje po gimimo. Jie natūraliai iš karto ieško krūties. Kuomet leidžiama laisvai reikštis jų pojūčiams, instinktyviai vaikeliai viską supranta.

3. „Nuo odos prie odos“.

Tai pareikalaus vaikelio ir jūsų kūno dalių apnuoginimo: priglauskite savo vaikelį prie plikos krūtinės, kai jis yra neramus ar spurda, norėdamas pieno. Glaudus ryšys nuramins ir jus ir kūdikį. Tuomet – pamaitinkite savo mažylį.

4. Išsiaiškinkite ženklus.

Reaguoti į ankstyvąjį kūdikio elgesį nėra sunku, reikia tik šiek tiek žinių. Kai pamatysite savo vaikelį kišant rankas į burną, darant kramtymo judesius ar sukiojant galvą į šonas, dažniausiai tai reiškia, jog mažylis išalkęs. Kai jūs reaguojate į šiuos ženklus, vaikelis toliau mokosi juos tęsti, todėl jūs galite žinoti, kada kūdikį maitinti dar nepradėjus jam verkti. Kai vaikelis verkia, jis yra ne tik alkanas, bet ir piktas, todėl pamaitinti krūtimi šiuo atveju jau bus sunkiau.

5. Didelės, pritvinkusios krūtys.

Po gimimo iš pradžių siūlykite savo vaikeliui valgyti kas dvi/tris valandas. Jeigu jaučiate, kad po gimdymo jūsų krūtys tarsi pripildytos – standžios, kietos, didelės ir šiltos – nepanikuokite. Taip yra dėl to, kad pienukas kaupiasi jūsų krūtyse. Šis reiškinys nuslūgsta per kelias dienas, bet šios savybės gali sukelti sunkumų maitinti mažylį. Jeigu vaikeliui yra sunku intuityviai apčiuopti mamos krūtį, teks masažuoti krūtį rankomis prieš atliekant maitinimo procesą, kad krūtis taptų minkštesnė.

6. Grėsmės.

Žindymas neturėtų pakenkti, todėl, jeigu jaučiate skausmą arba jeigu vaikutis nesituština tiek kartų, kiek įprastai turėtų, kuo skubiau skambinkite savo daktarui, į ligoninę. Yra labai svarbu užčiuopti to priežastis kuo anksčiau.

7. Leiskite sau pamiegoti .

Nors esate šeimoje vienintelė, turinti krūtis ir galinti maitinti savo vaikelį, tai dar nereiškia, kad neprivalote ilsėtis. Po to, kai bus suformuoti nuoseklūs maitinimo santykiai su mažyliu (paprastai trunka vieną mėnesį po gimimo), yra gerai šias pareigas perleisti tėveliui tam, kad galėtumėte prisiminti, ką reiškia ramus ir ilgas miegas. Tiesiog prieš tai nusitraukite pienuką į buteliuką. Norint pieno kūdikiui turėti užtektinai,  svarbu turėti nuolatines pieno nutraukimo sesijas prieš kiekvieną maitinimo kartą.

 

Būti mama – didžiausias malonumas, tad džiaukitės kiekviena diena praleista su mažyliu.

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą