Lilu.lt geras Blog'as

Kūdikio žindymas viešumoje

Birželio 12, 2013
Specialiai Mamytėms

Nepaisant įvairių mokslinių tyrinėjimų, kurie įrodė, jog kūdikio žindymas krūtimi yra pats geriausias maitinimo būdas, mes vis tiek gyvename „buteliuko visuomenėje“. Tai yra dažnas baimės jausmas prarasti dailią krūties formą ar apnuoginti savo kūną prieš nepažįstamus žmones. Tačiau didžiausia problema – moterų nerimas, jog maitinant krūtimi, įžeis, sukels nepatogumų kitiems.

Toks socialinis spaudimas įtikina daugelį moterų nė nebandyti žindyti kūdikio prie kitų. Jos įsivaizduoja, kad žindymo procesas turi vykti specialiose kūdikių vystymo patalpose, restoranų tualetuose, ar, apskritai, likti namuose su vaikais, kai mieliau šeima leistų laiką gamtoje ar paplūdimyje. Nei viena mama nenori justi diskomforto, ar galvoti, jog žindydama kūdikį, daro visuomenei nepriimtiną poelgį.

Mūsų visuomenėje žmonės yra linkę prieštarauti kūdikio žindymui viešoje vietoje, nors tai daroma ir nepastebimai. Paprastai tokie asmenys pageidauja maitinimo procesą atlikti tam skirtuose kambariuose, turbūt patys negalvodami apie tai, jog pietauti viešajame „poilsio“ kambaryje taip pat nenorėtų. Specialiuose viešuose mamos kambariuose, kur gali užeiti bet kas, gausu bakterijų, nešvarumų, bei dažnai pasižymi nekokiu kvapu.

Žinoma, būtų galima paminėti ir tai, kad krūtys – daugeliui susijusios su seksualinėmis glamonėmis, todėl dažnai prieštarauja žindymui visuomenėje.

Nors atviras ir nuogas krūtis yra visiškai normalu matyti  paplūdimiuose, filmuose, reklamose, tačiau moterys visgi yra linkusios paslapčia žindyti vaiką, siekiant išvengti konfliktiškų ar skandalingų situacijų. Vien dėl šios mažos žmonių grupės, prieštaraujančios gamtos dėsniams, mamos stengiasi neatkreipti dėmesio į save ir žįstantį kūdikį.

Daugelis moterų, maitinant kūdikį viešumoje, jaučia jaudulį, nerimauja dėl svetimų žmonių apkalbų, tačiau tereikia šiek tiek praktikos, kuri leidžia žindyti savo kūdikį nepastebimai, tik motinai žinant apie šį procesą. Ir visa tai tuomet tampa savaime suprantamu dalyku. Daugumai praeivių tai atrodys, jog kūdikis miega motinai ant rankų.

Taigi, mielos moterys, pasipraktikuokite namuose prieš veidrodį, ar paprašykite vyro pabūti kritiku bei stebėtoju. Galite naudoti keletą gudrybių, pavyzdžiui, antklodę, pridengiant krūtinę, taip pat maitinimo liemenėlę ar marškinėlius, kurie nesukelia papildomų nepatogumų, apnuoginant krūtinę.

Taip pat turėkite šiek tiek privatumo, raskite nuošalesnę vietą. Galbūt kūdikis bus pavargęs ar nervingas, tad ir Jums būtų patogiau įsikurti tylesnėje aplinkoje.

Žindymo pažinimas yra raktas į kultūros normų kitimą. Kai maitinimas krūtimi tampa natūralus ir įprastas kasdieninio gyvenimo dalykas, žindymas viešoje erdvėje nebebūna problema. Jeigu augančios mergaitės ir berniukai matytų motinos žindymo procesą, jiems tai taptų savaime suprantamu procesu, o tapę patys tėvais – elgtųsi taip pat. Žinoma, būdami praeiviais ir pamatę žindančią motiną viešoje vietoje – suvoktų kaip įprastą ritualą.

Tad, mielos moterys, jauskitės drąsios ir ypatingos. Juk Jūs esat mamos ;)

O kad žindymo procecas būtų lengvesnis ir patogesnis, Lilu.lt siūlo maitinimui skirtus apatinius:

Vartotojų komentarai (5)

nomeda 2016-08-17 16:18
Nematau nieko blogo vaiką žindyti viešumoje. Apie žindymą plačiau galite pasiskaityti čia http://www.avent.limedika.lt/kudikiu-prekes/maitinimas-krutimi/5/itemlist
Dalia 2016-07-05 13:15
Aš esu gana aktyvi mama, beto turiu nedidelį versliuką, todėl dažnai tenka kažkur išlekti su mažiuku, o kai jis nori valgyti, juk nesakysi, palauk palauk :) Aš nesu iš tų mamų, kuriuos gali drąsiai išsitraukti krūtį ir maitinti viešai kavinėje ar dar kur. Taigi šiek tiek pasidomėjusi radau išeitį - maitinimo skraistę. Pirkau ebay.com, tačiau dabar užmačiau, kad galima įsigyti ir Lietuvoje, www.pardi.lt atrodo taip vadinasi parduotuvė.
jolita 2016-04-27 15:41
Aš irgi už privatumą. Visiškai pritariu, kad kūdikio maitinimas krūtimi yra nuostabus dalykas, bet man tai labai asmeniškas momentas. Tikrai nenorėčiau, kad maitinant vaiką į mane spoksotų koks vyras ar dar šimtai nepatenkintų akių. O, jei jau norite maitinti viešai yra puikių dalykų, kurie gali bent jau minimaliai suteikti privatumą http://www.avent.limedika.lt/kudikiu-prekes/maitinimas-krutimi/5/itemlist
raske 2013-06-18 13:45
tai visiskai naturalus gamtos desnis ir zmones kurie drysta tai kritikuoti prilygsta kudikio maitinimo pasipriesinimui. man tai yra labai grazu ir miela. mamytes rupinkites vaiko gerove ir rysiu su juo, o ne aplinkiniais zmonemis, maitinkime kudikius kada jie to nori. juolab kad tam skirtu vietu nelabai ir yra pas mus.. o vyrai kuriem maitinimas sukelia sexualias mintis turetu pasikonsultuoti su psichologais... moteris santuriai prisidengus gali maitinti betkur ir betkada, as uz tai!
Asta 2013-06-18 12:29
Manau,kad viešumoje,tikrai nevertėtų,na ir kas,kad čia natūralus procesas.Bet manau,privatumo reikia.
Pridėkite savo komentarą