Lilu.lt geras Blog'as

Pėdkelnių istorija

Lapkričio 27, 2013
Naudingi Skaitiniai

Šiomis dienomis pėdkelnės – tai vienas pagrindinių drabužių moters garderobe. Jos dėvimos tikrai labai dažnai: ar plonos permatomos, kūno, juodos spalvos prie lengvos ir puošnios suknelės, ar keliaujant į darbą, pasipuošus oficialiu kostiumėliu, ar storos ir šiltos - žiemos metu, ar prie žaismingos ir trumpos tunikos. Pėdkelnių pasirinkimas šiais laikais tikrai gausus, rodos, spėk tik rinktis.

Taip pat neišsiverstų be pėdkelnių ir maži kūdikėliai. Kiekviena mama privalo turėti tikrai ne vieną ir ne dvi šių kojinaičių kiekį. Tai puikus apdaras ir kiek ūgtelėjusiems vaikams: be galo stilingai atrodo jauni berniukai su pėdkelnėmis bei šortais iki kelių, o taip pat mergaitės – su dailiomis suknelėmis.

Žodžiu, tikrai reikia padėkoti tiems žmonėms, kas jas išrado. Tačiau ar kada nors pagalvojote, iš kur jos atsirado? Taigi trumpam atsigręžkime į praeitį.

Pėdkelnių dėvėjimas jau nuo senų laikų yra nusistovėjusi tradicija. Jų pirmtakas yra kojinės, dėvėtos Europos vyriškių prieš keletą šimtmečių. Kiek vėliau buvo išrastos pėdkelnės, siekiant užtikrinti komfortą ir dėl kitų praktinių priežasčių, jodinėjant žirgu.

XV-XVI amžiuje jos buvo populiari visų klasių vyrų garderobo dalis, tačiau skyrėsi audinio tipas: bajorai nešiodavo šilkines ar vilnones pėdkelnes, o valstiečiai – šiurkštesnių audinių.

Vėliau, pėdkelnės pradėtos dėvėti teatruose, balete, kituose pasirodymuose, ypač Renesanso laikais.

 

Na o šiais laikais pėdkelnės prarado pirmąją savo paskirtį, dabar jos naudojamos, siekiant atrodyti patraukliai, užtikrinti, kad bateliai netrintų odos, ar šlaunys tarpusavyje, išlaikyti šilumą, paslėpti defektus, tokius kaip dėmės ant odos, randus, sumušimus ar išsiplėtusias venas.Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą