Lilu.lt geras Blog'as

Naktinių atsiradimo istorija

Rugpjūčio 21, 2013
Naudingi Skaitiniai

Naktiniai – drabužis skirtas miegui. Šie apdarai dėvimi dažnai priklausomai nuo sezono, vasarą – ploni, lengvi, žiemą – šilti ir jaukūs. Tačiau komfortiškas ir malonus miegas – tai ne vienintelė naktinukų paskirtis. Patrakusios ir drąsios merginos šį gaminį dažnai naudoja siekiant suvilioti stipriosios lyties atstovus. O seksualių naktinukų verslas pastaruoju metu yra labai paplitęs erotikos srityje. Taigi šiais laikais šis apdaras skirtas dengti, šildyti kūną miego metu, suteikti komfortą, patraukti vyrų akį. Kiekvienas žmogus gali rasti apatinuką pagal įmantriausius poreikius, juk gausu įvairių stilių, medžiagų ir spalvų. O kada gi jie atsirado? Ir kokia buvo jų paskirtis?

Remiantis įvairiausiais šaltiniais, pirmieji naktiniai atsirado viduramžių laikotarpiu. Iki tol, žmonės miegodavo nuogi ar su tais drabužiais, kuriuos dėvėdavo dienos metu. Viduramžiais naktiniai buvo dėvimi po viršutiniais apdarais, kurie vakare einant ilsėtis, buvo nusirengiami, o miegama su likusiais apatiniais drabužiais.

Vidurinių amžių moterų apranga

Pastaba. Nurengus viršutinę suknelę, buvo miegama su likusiais drabužiais.

Naktinės kepuraitės atėjo į madą XVI amžiaus pabaigoje, kuomet Elizabeth I ją gavo dovanų šv. Kalėdoms. Kepuraitės buvo pagrindinis miego apdarų akcentas. Įdomu tai, kad jos buvo įrašomos į testamentą. Tai reiškia, kad jos turėjo šiokią tokią vertę.

Vyrų kepuraitės buvo aksominės, pasižymėdavo sudėtingais siuvinėjimo raštais, moterų – medvilninės su įvairiausiais siuvinėjimo, nėrinių papuošimais.

Miego kepuraitės

XVII amžiaus pradžioje naktiniai buvo kuklūs ir paprasti. Lyginant su šiomis dienomis, tuo laiku medvilnė nebuvo naudojama jiems pasiūti, nes tekstilės pramonėje ji dar nebuvo paplitusi maždaug iki 1700 m. Naktiniai buvo siūvami iš lino ar verpalų, šilką galėjo sau leisti tik pakankamai turtingi žmonės. Apie 1600 metus naktiniai turėjo ne tik vieną paskirtį patogiam miegui, tačiau buvo naudojamas kaip drabužis prakaitui sugerti.

Nuo XVII amžiaus vidurio iki XVIII amžiaus pradžios ponų naktiniai buvo labai panašūs į drabužius, kuriuos vilkėjo ir dienos metu, jie turėjo nėriniuotas apykakles ir rankoves. Šių nertų papuošimų gausiau buvo ties riešu, kurie kyšojo iš po viršutinių marškinių, tačiau apykaklė buvo gana gili – priešingai, kad nelįstų iš po viršutiniojo apdaro. Paprastai naktinių spalva būdavo balta ar kiti jos atspalviai, tačiau gedulo metu buvo dėvimi juodi.

XVIII amžiuje buvo pamėgtas lino pluoštas iš kurio taip pat buvo siuvami miego drabužiai. Tuo laiku jie buvo žymiai ilgesni nei dienos marškinėliai, berankoviai, tačiau vis dar su įmantriais ir gausiais papuošimais.

Taip pat XVIII amžiuje Prancūzijoje išplito moteriški chalatai, jie buvo ilgi ir sunkūs. Tačiau laikui einant chalatų stilius sekė tuometinių suknelių madą, todėl 1920 metais driekiantis „kokteilinių“ suknelių populiarumui, trumpėjo ir chalatų ilgis, taip pat pradėti naudoti lengvi audiniai. Šie apdarai buvo trumpi ir seksualūs, tačiau viliojimo paskirties dar neturėjo. Gundymo funkciją įgijo tik po Antrojo pasaulio karo.

Nuo XIX amžiaus vidurio, naktiniai marškiniai buvo daug paprastesni – su gilia apykakle, trumpiausias ilgis galėjo būti iki kelių, įvairių spalvų, dažnai papuoštos kutosais. O kepuraitės šiuo laikotarpiu visiškai išėjo iš mados.

Pižamos šaknys atsirado XVII amžiuje Azijoje, tačiau iki XVIII amžiaus šį stilių perėmė Didžioji Britanija, kur plačia išplito pirmiausia vyriškos pižaminės kelnės. Pižama kaip moterų naktinis drabužis vakarų Europoje išpopuliarėjo daug vėliau. Nors jos buvo prieinamos žymiai anksčiau, tačiau tradiciškai trumpų ir seksualių naktinukų pardavimai jas lenkė iki 1980 m. Šiais laikais pižamos yra populiarios tiek vyrų, tiek moterų naktinių garderobe, gausu įvairių stilių, spalvų, medžiagų, dydžių. Taip pat pamėgta dėvėti pižamines kelnes kartu su paprastais marškinėliais.

Na o šiais laikais naktinukai yra didelis verslas tekstilės pramonėje, gausu įvairiausių stilių, spalvų, medžiagų, tipų kiekvienai gyvenimo progai. Kiekviena moteris gali rasti įvairių ilgių naktinukus ar dviejų dalių pižamą, seksualius apatinukus sužadinti vyro aistrą ar uždarą apdarą miegui svečiuose...

 

Šiais laikais naktiniai visai kitokie:

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą