Lilu.lt geras Blog'as

Liemenėlių dydžių variacija

Spalio 30, 2014
Naudingi Skaitiniai

Ką daryti, jei, rodos, pagaliau išsirinkote norimo modelio liemenėlę, lyg ir dydį išsirinkote tą patį kaip visuomet, tačiau kažkas ne taip? Nejauku.. nepatogu..?

Turbūt daugelis moterų nė nepagalvojo, jog galima varijuoti liemenėlių dydžiais. Tik svarbu žinoti patį liemenėlių dydžių variavimo principą.

Apskaičiuoti teorinį sau tinkančios liemenėlės dydį yra gana paprasta (kaip tai padaryti skaitykite čia). Tačiau teoriškai apskaičiuotas liemenėlės dydis gali Jums netikti. Kiekvienu konkrečiu atveju nešiojamos liemenėlės dydis priklauso nuo individualių moters savybių ir poreikių pvz. (krūtų stangrumo ir formos, moters liemenėlės dėvėjimo ypatumų t.y. vienos moterys mėgsta stipriai veržiančias ir apspaudžiančias liemenėles, kitoms daug maloniau dėvėti laisvesnius apatinius ir t.t.). Taip pat nereikia pamiršti, kad dėvimos liemenėlės patogumą nulemia ir naudojami audiniai ir pačios liemenėlės konstrukcija   (pvz. Susegimo juostai gali būti naudojami itin tvirti audiniai arba minkštesni, laisvesni; liemenėlė gali būti plonais, minkštais ar krūtinę pakeliančiais kaušeliais ir pan.).

Liemenėlė, priklausomai nuo naudojamų audinių, konstrukcijos bei sukirpimo, yra daugiau ar mažiau prisitaikanti prie skirtingo dydžio ir formos krūtinės. Todėl gali būti tinkama dėvėti nebūtinai tik tam konkrečiam ant etiketės nurodytam krūtinės dydžiui.

Turbūt esate pastebėjusi, jog paėmus liemenėles su tuo pačiu kaušelio dydžiu, tačiau skirtinga liemenėlės apimtimi, realiai kaušelio dydžiai skiriasi (pvz. 85D dydžio liemenėlės kaušelis bus ženkliai didesnis negu 70D dydžio liemenėlės).

Taigi liemenėlių “matematika” yra tokia:

Norint išlaikyti komfortišką liemenėlės dydį vienu dydžiu pamažinus liemenėlės apimtį, reiktų viena raidele padidinti kaušelių dydį (pvz. jei moteriai teoriškai tinka 75B dydžio liemenėlę, ji gali jaustis komfortiškai ir su 70C dydžio liemenėle) ir atvirkščiai vienu dydžiu padidinus liemenėlės apimtį, reiktų viena raidele sumažinti kaušelių dydį (pvz. jei moteriai teoriškai tinka 75B dydžio liemenėlę, ji gali jaustis daug geriau su 80A dydžio liemenėle).

Pateiksime lentelę, kuri padės suprasti, kaip galite varijuoti liemenėlių dydžiais:

Svarbiu paminėti, kad teoriškai tinkantį liemenėlės apimties dydį galima keisti TIK 1 dydžiu (tiek didinant tiek mažinant), t.y. 75B galima pakeisti į 70C arba 80A, tačiau šis dydis negali būti keičiamas į 65D.Yra keli pagrindiniai požymiai, į kuriuos derėtų atkreipti pagrindinį dėmesį renkantis liemenėlę:

  • Juosmens juosta turėtų būti taip aptempta, kad galėtumėte dar įterpti ne daugiau kaip du pirštus. Ji turėtų tvirtai laikyti krūtis, bet neturėtų veržti juosmens.
  • Pakankama šonų aprėptis, kuri reiškia, jog liemenėlė neturėtų išspaust riebaliukų pažasties srityje.
  • Juostelė tarp kaušelių turėtų deramai paskirstyti krūtis bei patogiai glusti prie kūno ir leisti jaustis komfortiškai.

Tačiau jeigu vis dėlto liemenėlė, kuri atitiko visus šiuos bruožus ir pasimatavus tiko bei patiko, bet kažkas jai vis tiek ne taip, pabandykite pavarijuoti su dydžiais:

  1. Sumažinkite juosmens juostos ilgį iki penkių cm, o kaušelio dydį padidinkite vienu intervalu. Pavyzdžiui, vietoj 70 A, pabandykite 65 B.
  2. Arba atvirkščiai: padidinkite juosmens juostos ilgį iki penkių cm, o kaušelio dydį sumažinkite vienu intervalu. Pavyzdžiui, vietoj 70 B, pabandykite 75 A.

 

 

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą