Lilu.lt geras Blog'as

Kaip pasigaminti keliaraištį?

Liepos 25, 2014
Naudingi Skaitiniai

Planuojate mergvakarį, o gal – savo vestuves? Neišvengsite pagrindinio nuotakos aksesuaro – keliaraiščio. Tačiau neturite laiko užsiimti jo paieška, o galbūt niekur nerandate tinkamo? Tuomet pasigaminkite pačios.

Lilu.lt pateiks keletą patarimų, kurie galbūt pagelbės labai greitai pasigaminti norimą keliaraištį.

Jums reikės:

  1. Siuvimo mašinos (galite siūti ir ranka, tačiau reikės ypatingo kruopštumo)
  2. Patinkančios nėriniuotos medžiagos (gali būti ir nunerta vąšeliu)
  3. Patinkančios spalvos lygaus audinio juosta
  4. Elastinga juostelė (gumelė)
  5. Patinkantis pakabukas ar kitoks papuošalas (nebūtinai), pavyzdžiui, kaspinėlis
  6. Žirklės audinio kirpimui
  7. Matavimo priemonė
  8. Žiogelis
  9. Adatėlių

Kiekviena esame skirtinga, todėl sekite šiuos žingsnius, kad tinkamai išsimatuotumėte, kokio ilgio turėtų būti Jūsų nėriniuotas ir juostinis audinys. Pirma, išsimatuokite šlaunies apimtį, būtent tą vietą, kurioje įsivaizduojate, kad bus keliaraištis. Mūsų apimtis – 36 cm. Kad turėtumėte tobulą keliaraiščio audinių apimtį, pridėkite prie savosios apimties dar 17 cm. Taigi turime 53 cm, todėl atkirpkite savo nėriniuoti ir kito audinio juosteles būtent tokio ilgio. Elastinės juostelės ilgiui apskaičiuoti naudojame pirmąjį apimties skaičių ir atimame 8 cm. Taigi elastinės juostelės ilgis turėtų būti 28 cm. Tai užtikrins, kad keliaraištis nenusmuktų nuo Jūsų dailiosios kojelės.

Antra, siuvimo mašina ar rankomis užsiūkite lygaus audinio juostelės kraštą ant nėriniuoto audinio kraštelio, t.y. abiejų audinių viršus turi būti vienoje juostoje. Tuomet prisiūkite ir antrąją lygaus audinio juostelės pusę su nėriniuotu audiniu. Galiausiai Jūsų siuvinys turėtų atrodyti taip:

Kaip sakant, pusę darbo jau padaryta. Toliau paimkite žiogelį, prisekite elastinės juostelės kraštą, tuomet kiškite per savo siuvinio siūlių tarpelį. Kuomet tai padarysite, Jūsų siuvinys turėtų būti gražiai pasiraukęs ties gumele. Adatėlėmis užsekite kiekvieną gumelės galą kartu su audiniu, kad neištrūktų ar nenuslinktų, kur nereikia. Ir galiausiai, abiejų galų kraštus iš nėriniuoto audinio pusės susiūkite – tai paskutinė Jūsų siūlė. Tuomet žirklėmis sulyginkite kraštus ir darbas – beveik baigtas: belieka savo šedevrą išversti į gerąją pusę.

Na, o kad pagyvintumėte savo keliaraištį, užsekite pakabuką (gali prireikti replių), pririškite kaspinėlį ar kaip kitaip papuoškite savo gaminį.

 

Paprasta, greita, gražu :)

 

Tačiau jeigu vis dėl to nėra jokio noro „lankyti“ darbščiųjų rankų būrelio, visuomet galite įsigyti keliaraiščius ir pas mus:

Linksmų vestuvių ar mergvakario!

Vartotojų komentarai (2)

Ieva 2014-08-18 22:04
Jo, tik per vestuves tokį keliaraišti atduoti būtų gaila... Vis tik draugės stengėsi savo rankomis siuvo :)
Jolanta 2014-08-18 22:00
Visai miela dovanėlė - rankų darbo keliaraištis :) Ir pagaminti nesudėtinga.
Pridėkite savo komentarą