Lilu.lt geras Blog'as

Kaip atsipalaiduoti nuo įtemptų minčių tapus mama?

Lapkričio 3, 2013
Naudingi Skaitiniai

Kai ateina nuostabus reiškinys į Jūsų gyvenimą ir tampate mama, kartais pradžia būna labai sunki. Kankina didelis nuovargis, miego trūkumas, daugiausiai laiko per dieną praleidžiate keisdama kūdikiui vystyklus, jį maitinant, prausiant ar skalbiant išpurvintus jo drabužėlius. Žinoma, visos mintys taip pat nukreiptos vien tik į mažąjį šeimos narį, nes Jums tai naujas dalykas, reikalaujantis žinių, praktikos ir pan. Bet reikia nepamiršti ir savęs, tikriausiai galite bent 10 minučių skirti laiko ir sau.

Taigi ką galite nuveikti su nors ir trumpu, bet „savo“ laiku? Lilu.lt duoda keletą patarimų:

  1. Meditacija. Galbūt tai skamba pamišusiai ir neįgyvendinamai, tačiau tiesiog pamėginkite. Užmerkite savo akis ir visiškai išvalykite savo mintis, apie nieką negalvokite. Pasistenkite šiai procedūrai rasti tylią vietą ir keletą kartų giliai įkvėpkite. Jeigu meditacija pereina į prisnūdimą, tai yra dar geriau! Atsipalaiduokite!
  2. Mankšta. Kodėl į savo dienotvarkę neįterpus keleto pratimų? Jūs laivai galite atlikti keletą gerų mankštos pratimų per 10 minučių. Tai padės jums būti energingesne prižiūrint mažąjį.
  3. Pasinaudokite savo telefonu ar kitomis priemonėmis, kaip Skype, ar kitų programų teikiamomis vaizdo skambučių paslaugomis. Atlaisvinkite savo smegenėles apie nieką rimtai negalvodamos, o tiesiog paplepėdamos su geriausia drauge lengvomis, galvos skausmo nekeliančiomis temomis.
  4. Masažas. Įtraukite į savo dešimties minučių relaksacijos laiką ir vyrą. Primygtinai pareikalaukite antrosios pusės pagalbos jūsų poilsiui. Masažas jus atpalaiduos leis apie nieką negalvoti nors keletą minučių.
  5. Surenkite sau pikniką. Pasigaminkite tai, ką labiausiai mėgstate ir seniai jau neragavote.
  6. Dienoraštis. Dienoraščio rašymas gali būti raminantis. Jeigu esate užvaldyta begalės jausmų, tai yra puikus būdas juos išlieti. Jeigu tam noro didelio neteikiate, galite rašyti tiesiog apie naujus mamos patyrimus, prisiminimus ar pradėti rengti vaiko augimo nuotraukų albumą su jūsų komentarais ar pasakojimais.
  7. Palepinkite save. Žinoma, per trumpą laiką niekada negalėsite pasimėgauti spa centrų ar grožio procedūromis, tačiau bet kada galite bent vieną iš jų atlikti ir namų sąlygomis, pavyzdžiui, veido, akių kaukė, ar nagų lakavimas.
  8. Muzika. Niekada nepamirškite, kad vienas geriausių būdų atsipalaiduoti – klausyti mėgstamą muziką. Tai suteiks jums gerą nuotaiką ir naujos energijos.
  9. Pirkiniai. Vienas didžiausių malonumų moteriai – apsipirkinėjimas. Žinoma, nepaliksite mažojo namuose vienom išeiti negalite, tačiau visada yra puikus sprendimo būdas – internetinės parduotuvės. Pasidairykite ir išsirinkite tai, kas jums patinka.

10.  Skaitymas. Knygos, žurnalai – bet kokie skaitalai, gali nukreipti jūsų mintis kita linkme.

 

Taigi, mielos moterys, nors kartais ir atrodo, kad visą save atiduodate naujiems mamos potyriams ir pareigoms, tačiau niekada neužmirškite pačios savęs. Žavėkite savo energija!

Lilu.lt gaminiai mamytėms:

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą