Lilu.lt geras Blog'as

Ekologiškos prekės iš organinės medvilnės

Vasario 1, 2015
Naudingi Skaitiniai

Šiais laikais tampa vis populiariau vartoti ekologiškas, sveikas prekes. Bene visi iškart galvojate apie sveiką gyvenseną, mitybą, ekologiškas buitines prekes. Tačiau turbūt retas, kuris mintyse turi drabužius.

Laikui einant bene populiariausiu pasaulyje audiniu tapo medvilnė ne tik dėl savo savybių, jog maloniai glunda prie kūno, ilgai tarnauja, bet ir dėl savo natūralumo. Spėjama, kad pirmieji medvilnės audiniai buvo audžiami dar Senovės Persijoje, vėliau paplito Kinijoje, Indijoje, viduramžių laikais atkeliavo ir į Europą.

Šiam audiniui išpopuliarėjus, gamintojai nebespėja patenkinti paklausos, tad imamasi įvairių būdų tam, kad būtų užauginama kuo daugiau medvilnės, tai apima trąšų naudojimą, genų inžinerijos plėtrą. Tad atsirado baimė, kad ir medvilnė greit gali tapti sintetiniu audiniu. Tačiau ne visi gamintojai plaukia pasroviui, kai kurie vis dar stengiasi išlaikyti tradicijas, įprastą auginimo būdą. Taip atsirado pavadinimas organinė medvilnė – natūrali, be priedų, chemijos.

Organinė medvilnė – tai natūralus, atsinaujinantis, mikroorganizmų skaidomas pluoštas. Organinė medvilnė yra paplitusi jau bene tarp viso pasaulio augintojų, kurie augindami organinę medvilnę tausoja aplinką, vengia žalingo poveikio jai, mažina gamybos sąnaudas ir taip pat didina socialinę gerovę.

Organiniai pluoštai auginami nenaudojant sintetinių trąšų ar toksinių pesticidų. Taip pat ekologiškas auginimo procesas yra nekenksmingas dirvoje dirbantiems, kuriems gali lengviau išvengti sveikatos problemų nei dirbantys tręšiamoje dirvoje. Be to, organinė medvilnė nesukelia alergijos, neturi kancerogeninių medžiagų, toksinių likučių.

Organinės medžiagos natūralaus elastingumo paslaptis – ne tik ekologiškai švarūs augalai, bet ir rankinis vilnamedžio rinkimo būdas. Būtent tai garantuoja, kad renkamos tik visiškai atsivėrusios augalo galvutės – vilnamedžio vaisiai, iš kurių gaminami siūlai. Be to, į gamybą patenka žymiai mažiau lapų ir kitų augalo dalių. Iš tokių siūlų išausti audiniai žymiai geriau sugeria drėgmę.

Lilu taip pasiekė ši naujovė, tad siūlome tokius gaminius iš organinės medvilnės:

 

Kadangi drabužis yra tai, kas glunda prie mūsų odos, šiais laikais tikrai verta daugiau pamąstyti, kuo rengiamės, ar tai kenkia mūsų odai, kokia yra audinių sudėtis ir pan. Tad, mielieji, jeigu jau esate „žali“, „draugiški aplinkai“, ne tik valgykit sveikus produktus, bet rinkitės ir tokius drabužius.

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą