Lilu.lt geras Blog'as

Bikini pokyčiai

Birželio 27, 2014
Naudingi Skaitiniai

Vasarai kiek įpusėjus, lilu.lt ėmė ir sumąstė, kad būtų smagu panarplioti maudymosi kostiumų, bikinių istoriją: kada jie atsirado, kaip anksčiau atrodė ir pan.

Taigi plaukiojimas ir maudymasis lauke iki 18 amžiaus krikščioniškame vakarų pasaulyje buvo itin varžomas, todėl poreikio turėti maudymosi kostiumą nebuvo. 18 amžiuje maudynėms atsirado taip vadinamieji maudymosi chalatai, kurie tikrąja to žodžio prasme atrodė kaip chalatai: audinys iki pat žemės, ilgomis rankovėmis. Tuomet tikrai nebuvo ko kuklintis, kadangi šis apdaras pilnai dengė visą kūną.

19 amžiuje apdaras pradėjo trumpėti, rankovės – nykti, kol galų gale 20 amžiaus pradžioje maudymosi kostiumai tapo itin populiarūs plaukimo sporte. Maudymosi kostiumai atrodė štai taip:

1 pav. Maudymosi kostiumas (1905 m.)

1930 m. atsiranda kostiumai dviejų dalių, o, kaip jau anksčiau rašėme, pirmasis bikini pasirodė 1946 m. liepos 5 d., kurį sukūrė prancūzas Louis Réard, o pademonstravo Micheline Bernardini. Jos nuotrauką būtent su pirmuoju bikini galite pamatyti žemiau (žr. 2 pav.).

2 pav. Micheline Bernardini su pirmuoju bikini (1946 m. liepos 5 d.)

Šis laikotarpis mados pasaulyje tapo tikra sensacija, tačiau katalikiškosios bažnyčios atstovai tai vadino skandalu.

1951 m. pirmajame grožio konkurse „Mis pasaulis“ dalyvės rungėsi dėvėdamos Louis Réard sukurtus modelius, tačiau vis dėlto bikini rungtis buvo pašalinta iš varžybų.

Kiek vėliau, 1953 m. aktorė Bridget Bardot atkreipė dėmesį į save Kanų filmo festivalyje, kuomet buvo fotografuojama su bikiniu paplūdimyje (3 pav.). Kitos aktorės, pavyzdžiui, Rita Hayworth ir Ava Gardner, taip pat patraukė žiniasklaidos dėmesį, kuomet dėvėjo bikinius.

3 pav. Bridget Bardot 1953 m. Kanų filmo festivalyje

Nuo 1960 m. bikini demonstracija atsirado ir Playboy ar sporto žurnalų viršeliuose. 1962 m. Ursula Andress padarė didžiulę įtaką bikini industrijoje, kuomet nusifilmavo James Bond filme Dr. No apsirengus bikiniu.

Apskritai tuo laikotarpiu vakarų visuomenėje bikini įgijo visapusišką pripažinimą. Pasak prancūzų mados istoriko Olivier Saillard, bikini yra populiariausias moterų paplūdimio apdaras pasaulyje vien dėl to, kad juos dėvėdamos moterys demonstruoja savo „jėgą“.

Na o šiandien mes galime įsitikinti, kaip maudymosi kostiumai išpopuliarėjo. Juos naudoja sportininkės tiek lengvosios atletikos, tiek plaukimo, taip pat moterys paplūdimiuose, baseinuose, pirtyse, ar tiesiog sode, kad saulė padegintų baltus kūno kraštelius :)

Vartotojų komentarai (0)

Komentarų nėra

Pridėkite savo komentarą